Exkurze v Benešově vile v Sezimově Ústí I

1.A + 1.B – 1.6.2018

_____________________________________________________________

 

16.5. – 17.5.2018

Krakov a Osvětim

 

Žáci naší školy se zúčastnili všeobecně vzdělávacího zájezdu do Polska. Na programu byla poznávací procházka po Krakově, návštěva Solných dolů ve Věličce a továrny Oskara Schindlera v Krakově, komentovaná prohlídka koncentračního tábora v Osvětimi.

__________________________________________________________________________________________

 

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

6. dubna 2018 navštívili žáci třídy 1.C výstavu v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích s názvem                         První světová válka – léta zkázy a bolesti.

My žáci 1.C jsme navštívili výstavu v Českých Budějovicích týkající se 1. světové války.

Na výstavě nás zaujaly historické dokumenty, věci denní potřeby z tehdejší doby, na které jsme si mohli sáhnout např. : čokoláda, uniforma, cigarety, zbraně, granáty, identifikační štítky vojáků a jejich úmrtní listy. V jedné části výstavy byly reálně vytvořené zákopy, které doplnily zvukové efekty. Celkový dojem doplňovaly dokumentární filmy z té doby. Dozvěděli jsme se velice zajímavé věci, které využijeme v hodině dějepisu.

(autor: Adéla Krámová, žákyně 1.C)

_______________________________________________________________________________________________________________

 

STAVOVSKÉ DIVADLO A NÁRODNÍ MUZEUM v Praze

Ve středu 21.3.2018 navštívili žáci 2.A a 2.B dvě pražské památky :

Stavovské divadlo, kde se při komentované prohlídce seznámili s historií divadla a jeho důležitými osobnostmi a prohlédli si interiér

Národní muzeum, zde probíhá výstava „Světlo a život“, která velmi zajímavě vysvětluje, jaký obrovský vliv má světlo na život na Zemi

 

 

__________________________________________________________________________________________________________

 

ŽIDOVSKÉ MUZEUM PRAHA

Exkurze se konala 22.2.2018 a účastnily se jí první ročníky oboru Zdravotnický asistent v rámci výuky předmětu Dějepis a Občanská výchova.

___________________________________________________________________________________________

 

BERCHTESGADEN   (BAVORSKO)  (14.6. – 15.6.2017)

jazykově vzdělávací pobyt

 

koncentrační tábor Mauthausen (Rakousko)

 

národní park Königssee (Německo)

 

Kehlsteinhaus / Orlí hnízdo (Německo)

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Jazykově vzdělávací pobyt pro 10 žáků v Berlíně 28. září – 3. října 2015

 

Ubytovány byly v Meiniger Aiport Hotel na kraji města , výuka probíhala vždy v odpoledních hodinách.

V poděli 28.9.2015 vyrazil autobus z Tábora do Drážďan, kde si děvčata prohlédla Frauenkirche, Zwinger a Brühlovy terasy.Do Berlína dojela celá skupina po 20.hod, kde se ještě před ubytováním navečeřela.

V úterý dopoledne si celá skupina prohlédla centrum města, navštívila Fernsehturm a Neue Wache a ve 14.30 zasedla do lavic jazykové školy BWS Germanlingua. Výuka probíhala každý den do 18.hod.Poté studentky odvezl autobus zpět do hotelu, protože večeře se podávala v 19.30.

Ve středu byla na programu návštěva Braniborské brány, Říšského sněmu, Památníku holocaustu, Berlínské zdi , Muzea Haus am Checkpoint Charlie.

Ve čtvrtek všechny odvezl autobus do Postupimi, kde si děvčata prošla parkem u zámku San Souci. Zajímavostí byla ruská kolonie Alexandrowka, zmenšenina postupimské brány i Mramorový palác.

Pátek strávila celá skupina v aquaparku Tropical Islands, kde o zábavu bylo postaráno. Divoká řeka, tobogány, výřivka, zumba na pláži, vystoupení žongléra, posezení v restauraci, vzlet balonem-to vše bylo v nabídce a záleželo na každém, co z toho vyzkouší.

V sobotu ráno opustila skupina Berlín a cestou domů ještě navštívila zámek Moritzburg. Po prohlídce interiéru si děvčata vyzkoušela střevíček, který je pevně připevněn na bočním schodišti, aby zjistila, že mezi nimi není žádná Popelka.

Navečer se všechny vrátily v pořádku do Tábora plny dojmů. Viděly to nejdůležitější z Berlína ,ale hlavně -zjistily, že jsou schopny využít své nabyté jazykové vědomosti v praxi.

WP_20150930_012

Ve Zwingeru

IMG_7767