Setkání v Cuxhavenu v rámci projektu Goals ve dnech 16. – 22.9.2018

Střední zdravotnická škola Tábor se opět zúčastnila mezinárodního setkání v rámci projektu GOALS, tentokrát v partnerské škole – Gymnasium Lichtenberg v německém Cuxhavenu.

Naši školu reprezentovali :

  • žáci 3.A – Eliška Davidová, Kateřina Ketnerová, Tina Mrkvová, Jakub Prokop a Jiří Štefl
  • pedagogové – Mgr. Jindřiška Černá, Mgr. Eva Urbanová, Mgr. Aleš Brothánek

_____________________________________________________________________________________________________

Mezinárodní setkání v Polsku

Vybraní žáci a pedagogové Střední zdravotnické školy v Táboře se v rámci projektu GOALS zúčastnili mezinárodního setkání v polském městě Opole Lubelskie. Partnerská škola připravila velmi pestrý program, ve kterém se všichni zásstupci partnerských škol (Německo, Turecko, Polsko, Česká republika) mohli vyzkoušet tradiční polskou hru Kapele, navštívit Varšavu a historické město Kazimierz Dolny, projet se lodí po Visle a hlavně se učit spolupracovat v týmech a komunikovat v angličtině. Všechny příjemně překvapila polská pohostinnost, výborná kuchyně a občanská vybavenost. Cílem projektu je propagovat zdravý životní styl a naučit se sporty charakteristické pro danou partnerskou zemi. Více o projektu se můžete dozvědět na jeho internetových stránkách a facebookových stránkách školy.

(spoluautor projektu Mgr. Aleš Brothánek)

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ve dnech 6.-10.11.2017 proběhlo úvodní setkání účastníků projektu Goals. Naše škola přivítala studenty a učitele z partnerských škol z Turecka (město Manisa), Polska (město Opole Lubelskie) a Německa (město Cuxhaven).

Projekt Goals má za úkol zlepšit povědomí studentů a veřejnosti o pozitivním vlivu pohybových aktivit a zdravého životního stylu na lidské zdraví.

Škola získala na tuto dvouletou akci grant, který je součástí vzdělávacího programu Erasmus+.