Ve čtvrtek 25. 6. 2026 se žákyně 2. A Nela Buštová, Sandra Sochová, Sabina Bartůňková a Verča Popeláková podílely na ukázkách první pomoci pro žáky 1. – 4. tříd na ZŠ Komenského v Soběslavi.
Žáci si pod vedením budoucích sestřiček vyzkoušeli volání na záchrannou službu, ošetření krvácení z nosu, stavění krvácení pomocí tlakového obvazu, fixaci poraněné ruky pomocí šátkového závěsu nebo poranění kotníku a jeho fixace pomocí elastického obinadla.
Na figuríně si vyzkoušeli i resuscitaci. Dozvěděli se také, že neméně důležité je postiženému zajistit teplo a sami měli možnost zabalit se do isotermické fólie a na vlastní kůži vyzkoušet její vlastnosti.
Akce se vydařila a my se již těšíme na další setkání
Mgr. Táňa Srpová, Mgr. Jaroslava Kabíčková






