JIHOČESKÁ SESTŘIČKA

První a třetí místo a absolutní vítězství

Velký úspěch zaznamenala dvě družstva z táborské zdrávky na soutěži Jihočeská sestřička !

6.10.2018 proběhl již čtvrtý ročník soutěže, který se jistě zapíše do historie Střední zdravotnické školy v Táboře. Družstvo pod vedením Jakuba Prokopa ve složení Irena Košťáková a Jakub Karel Mareš zvítězilo nejen v kategorii středních škol, ale i celkově v konkurenci vyšších odborných a vysokých škol.

Krásné bronzové místo obsadilo družstvo kapitánky Elišky Jarošové společně se Zuzkou Neužilovou, Eliškou Flosmanovou a Katkou Kolářovou.

Příští ročník se bude konat v Táboře a tak věříme, že na domácí půdě bude naše škola podobně úspěšná.

další info a foto na https://jihoceskasestricka.cz/

Další informace na: http://www.jcted.cz/taborsko/

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Soutěž v poskytování první pomoci

V pátek 1.6.2018 proběhlo školní kolo ,,Soutěže v poskytování první pomoci“, kterou každoročně připravujeme pro 2.ročníky a vítězové se zúčastní krajského kola v Jihlavě. Soutěžilo se na pozemku školní zahrady a v okolí školy. Figuranty zajistili žáci 1.C, kteří byli perfektně namaskováni z rukou našich odborných učitelek. Akci připravovala a vedla Mgr.Táňa Srpová.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

MISS SESTŘIČKA 2018 V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Dne 19.4.2018 se žákyně 3.A  Eliška Jarošová a Zuzana Neužilová zúčastnily okresního kola soutěže Miss sestřička v Českých Budějovicích. Obě dívky reprezentovaly školu se ctí a přivezly pěkné 3. a 5. místo.

(Mgr.Ondřejová Jana)

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Psychologická olympiáda

Každoročně se naši žáci účastní Psychologické olympiády. Školní kolo proběhlo letos 28.2.2018 za bohaté účasti soutěžících.

Na prvních třech místech skončili :

1. Housková Šárka – 2.A

2. Lekeš Karel – 3.A

3. Vaňková Kateřina – 3.B

Gratulujeme !

 

Dne 21.3.2018 se Šárka Housková a Karel Lekeš  zúčastní Krajského kola zdravotnických škol v psychologii a komunikaci v Českých Budějovicích.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Olympiáda z klinické propedeutiky

20. 2. 2018 se naše škola, v zastoupení žákyň 3.B Kateřiny Vaňkové a Lucie Hauptové, zúčastnila krajského kola Olympiády z KLP. Soutěžící měli připravená témata z oblasti farmakologie, vyšetřovacích i léčebných metod, subjektivních a objektivních příznaků, nádorů a zánětů. Své příspěvky měli zpracovány v power-pointových prezentacích. Hodnotila se kreativita, smysluplné členění práce, zpracování, jazyková čistota, odbornost, aktuálnost, kulturní vystupování a přednes a celkový dojem. Vítězky z Českých Budějovic budou v dubnu reprezentovat Jihočeský kraj v Šumperku v celostátním kole.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

JIHOČESKÁ SESTŘIČKA 2017

ODBORNÁ SOUTĚŽ

 • Druhý ročník se konal v sobotu 30. září 2017
  v Nemocnici Písek, a. s.
 • Soutěž je zaměřená na odborné znalosti, zručnost a dovednost studentek a studentů.
 • Účastníci byli rozděleni do dvou kategorií

První kategorie  – žáci čtvrtých ročníků SZŠ a SOŠZ, obor zdravotnický asistent.
Druhá kategorie – studenti 3. ročníku VOŠ a VŠ, obor všeobecná sestra, porodní asistentka a zdravotnický záchranář.

 • Smyslem celé akce je prezentace nemocnic Jihočeského kraje jako případného zaměstnavatele stávajících i budoucích absolventů zdravotnických škol.

Naši školu reprezentovaly žákyně 4. A:

 • Zárubová Lucie, Vosyková Veronika,
  Řežábková Viktorija, Novotná Kristina
 • Krätzerová Martina, Šebková Veronika,
  Mišoňová Zuzana, Nejedlá Anna

 

 


 

 

20.4.2017 – krajské kolo MISS SESTŘIČKA – České Budějovice

 

Lucka Zárubová obsadila v silné konkurenci krásné 2.místo !  GRATULUJEME !

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

MISS SESTŘIČKA

V úterý 21.3.2017 proběhlo školní kolo „Miss sestřička“. První dvě žákyně se zúčastní 20.4.2017 krajského kola v Českých Budějovicích.

Soutěžící nejprve vypracovaly test, poté si vylosovaly pořadí v praktické části soutěže. Zde měly za úkol vypořádat se s modelovou situací u nemocného (figurant). Při vyhodnocování soutěže porota (odborné učitelky) přihlížela k několika aspektům – příprava výkonu, organizace práce, komunikace s pacientem, všímavost, pružnost v reagování.

Na prvním místě skončila Anna Nejedlá, na druhém místě Lucie Zárubová. O třetí místo se dělí Aneta Fusková a Zuzana Mišoňová. Všechna děvčata jsou ze třetího ročníku.

Gratulujeme !!!